Nabídka vzdělávacích aktivit

Milí rodiče,

dovolujeme si Vám nabídnout vzdělávací aktivity na doma pro Vaše děti. Věříme, že v tomto né příliš příznivém období tuto nabídku rádi uvítáte.

Nejedná se o distanční výuku, je to pouze nabídka činností jak zabavit děti jakéhokoliv věku v době jejich nepřítomnosti ve školce.

 

Nabídka činností pro volný čas

 • Pokuste se dětem vysvětlit, proč nemohou chodit do školky, jaká je současná situace v naší zemi. Děti jsou vnímavé a zajímají se o dění kolem sebe.
 • Hledejte krásu v každodenních společně prožitých chvílích.
 • Snažte se co nejvíce věnovat dětem, povídejte si, hrajte (námětové hry - na lékaře, na automechanika, na prodavačku, na švadlenu, skládejte puzzle, stavte ze stavebnic aj.), čtěte dětem pohádky (nikdy není brzy ani pozdě začít číst dětem, povídejte si o pohádce, co se dítěti líbilo a co ne, porozumění textu - zda si pamatuje děj, vytvořte si rituál - čtení před spaním).
 • Podporujte děti v samostatnosti - oblékání (procvičujte zavazování tkaniček), stolování, hygiena.
 • Zapojujte děti do domácích činností - péče a úklid hraček, péče o domácí mazlíčky, zalévání květin, společné vaření a pečení
 • Pokud máte zahradu, ať se děti zapojí do jarního úklidu, nebo si v dílně s tatínkem vyrobte ze dřeva budku pro ptáčky, jednoduchou hračku.
 • Společně malujte, kreslete, tvořte z různých materiálů (látka, plasty, přírodniny aj.),modelujte, zpívejte a poslouchejte hudbu, hrajte společenské hry (pexeso, hry se slovy aj.)
 • Využívejte co nejvíce pobytu venku pro všestranný rozvoj dětí. Jarní sluníčko Vás snad podpoří. Choďte na procházky, hlavně do přírody. Pozorujte jarní přírodu. Ukažte dětem, jak se jarní příroda začíná probouzet.Veďte děti ke kladnému vztahu k živé i neživé přírodě. Postavte si v lese "domečky" pro skřítky, soutěže v hodu šiškou na cíl, hrajte na schovávanou, hry s pískem, sbírejte přírodniny - větvičky, šišky, kamínky - pro tvoření "malované" kamínky.
 • Naučte děti jezdit na koloběžce, na kole. Nezapomínejte přitom na bezpečnostní prvky.
 • Napište paním učitelkám zpětnou vazbu - co se dětem povedlo, co jim naopak dělalo problémy.
 • Kresby a výtvory dětí, vyfoťte a pošlete na třídní e-mail, který najdete na našich webových stránkách v sekci "Naše třídy".

Město a doprava

 
 
 

Nabídka pro volné chvíle 

 

Hasičský záchranný sbor české republiky - doporučení, rady a matriály v souvislosti s Covid19

Pro děti a rodiče – TV hasiči (tvhasici.cz)

Prev-Centrum: Jak s dětmi mluvit o koronaviru + co dělat doma

 

Kontakt

Mateřská škola Sokolov, Pionýrů 1344 Pionýrů 1344, 356 01 Sokolov
telefon školy: 359 808 403

ředitelka školy: Bc. Romana Veselková - 702 226 518
zástupkyně ředitelky školy: Bc. Romana Tomanová (změna od 11. 3. 2020)
vedoucí školní jídelny: Věra Kochová
1ms.so@seznam.cz